Как брандовете комуникират с децата и подрастващите – пътят към портмонето на родителя и етичните граници?

Как брандовете комуникират с децата и подрастващите – пътят към портмонето на родителя и етичните граници?

НАЧАЛО: 28 юни 2012 Рі. От 00:00 С‡.

Темата на юнския PR Thursday, който ще се проведе на 28 юни, ще бъде комуникацията с младото поколение и как брандовете да изградят здрав мост на взаимоотношения с децата и подрастващите.

Факт е, че чрез децата и младите хора може да се достигне и до възрастните, както и да се повлияе над решението за покупка на най-различни стоки и услуги за домакинството, пък и не само.

 

Специалистите по реклама, PR, бранд комуникации и маркетинг знаят, че децата могат да накарат родителите си да купят дадено нещо. Когато обаче ги спечелят за лоялни фенове на бранда още в ранна възраст, комуникацията с тях има своята дългосрочна възвръщаемост.

 

Можем да продадем всичко на всеки, но не трябва да се преминават определени етични граници. Когато става дума за нездравословни храни или средства за забавление например, някои реклами прекаляват с агресивността си и използват похвати, за които знаят, че ще повлияят силно на децата, без да мислят за страничните последици върху тяхната психика.

 

Липсата на опит и все още неразвитата способност на младежката аудитория да преценява и отсява достигащата до тях информация е друга пречка пред ефективната реализация на кампанията и заложените цели. Не на последно място различията в поколенията създават трудности за комуникиране на бранда на „един език“ с подрастващото поколение.

Въпросите са много, но ще се опитаме да отговорим поне на тези:
•    Как брандовете трябва да комуникират с децата и с младите хора?
•    По какъв начин може да се достигне и да се ангажира тази таргет група?
•    Защо именно младото поколение е важно да бъде достигнато от брандовете? Защо си заслужават усилията?
•    Бариера ли са строгите стандарти за комуникация с децата и подрастващите за креативността и ефективността?
•    Къде е границата, която ние, комуникаторите, си поставяме, за да не вредим на децата в стремежа си да направим бранда по-разпознаваем, обичан и купуван?
•    Трябва ли да се използва привързаността на децата към анимационни герои, за да им продават свързани продукти?
•    Каква е ролята на онлайн комуникацията за ангажиране на младежката таргет аудитория?
•    Необходимо ли е брандовете да говорят на езика на младите – използване на подходящи фрази и модерни изрази сред децата и подрастващите. Налага ли се „превод“ на езика на младите при комуникацията на брандовете с тях?
•    Как брандовете да привличат идеи за ефективна комуникация от самата целева аудитория – децата и подрастващото поколение. Какви са начините, предимствата и недостатъците?

Специални гости:

- Александър Христов, акаунт директор на PR агенция Civitas Global Bulgaria и председател на Българското дружество за връзки с обществеността

- Анка Костова, директор „Връзки с обществеността и спонсорство“ в ОББ

- Слави Василев, началник на отдел „Управление на бранда“ в M-Tel

Очакваме ви на 28 юни (четвъртък) от 19 ч. в уютната зала на M3 College (ул. „20 април“ № 26, съвсем близо до пл. „Руски паметник“).


Ще получите и своя специален ваучер за 20% отстъпка от цената на който и да е курс в M3 College през следващите 6 месеца (заради лятната ни ваканция)!

ВХОД СВОБОДЕН!


Всички, които няма да могат да присъстват на място в M3 College, отново ще имат възможност да участват онлайн независимо къде се намират.
Регистрирайте се за уебинара и ще чувате всичко; ще можете също да се включите с въпрос или коментар.

http://goo.gl/a0UB2


Благодарим на Уебинария БГ за тази възможност!

 

« Обратно