„Събуждам се сутрин с британски поп от тайванския ми будилник... пия бразилско кафе и хапвам френски кроасан... шефът ми испанец, изисква швейцарска прецизност... след тренировката ми по японско джуду паркирам немската си кола... Всеки ден общувам с целия свят”, се казва в една реклама.
И наистина всички сме така всеки ден. Светът е едно огромно „глобално село”, но рядко се случва да осъзнаем колко различни са хората в различните точки на света, макар че интернет и самолетите ги правят близки по особен начин.
Възможностите както за забавление, така и за бизнес по целия свят са безброй.
Използваме ли ги?
Знаем ли как да ги използваме?
Струва си да обсъдим тези въпроси, както и много други.
- Защо е важно да мислим извън границите на България?
- Как да навлезем на чужд пазар?
- С какво трябва да се съобразяват комуникаторите, които (искат да) работят в международна среда?
- Как да печелим доверие както в Германия, така и в арабския свят?
- Да участваме ли в международни форуми и изложения и как да се подготвим за тях?
Специалните ни гости, които ще ни разкажат любопитни неща от своя международен опит:
- Боян Бенев - Живял във Великобритания, но решил да се върне в България, защото знае, че възможностите са навсякъде и граници за добрите идеи няма. Връща се в родината през 2009 г. покрай издаването на книгите си „Малка книга за бизнеса“ и „Малка книга за реалността“.
- Стефан Серезлиев - Работи повече от 20 години в български и международни рекламни агенции за интернационални клиенти. Живее и работи 4 години в Тунис. Участва в редица национални и международни конференции и проекти в сферата на интеркултурните комуникации, рекламата, брандинга.
- Михаил Минков - От юношеските си години посещава, живее, учи и работи в различни културни среди: първо във Френския лицей Ла Марса в Тунис, а по-късно на Фьорските острови (Дания), в Норвегия, Великобритания, САЩ и Словения. Автор на книгата „Защо сме различни“. Ученик на Хеерт Хофстеде и понастоящем негов сътрудник и съавтор. Преподава междукултурни различия във Висше Училище Международен колеж.
- Кирил Радев - завършва 91-ва немска езикова гимназия в София, следва икономика в Манхайм и се дипломира с темата „Културните фактори на икономическото развитие“. Инициатор за учредяване на местното студентско сдружение и участник в различни инициативи и сдружения, свързани с българите в чужбина. Член на Тук-Там, мрежа на българите с международен опит. Има неколкогодишен опит в немски и български институции, развиващи международна дейност.
Отбележете си, че на 26 април 2012 г. (четвъртък) от 19 ч. сте в M3 College на ул. „20 април“ 26.
Ще обсъждаме, ще си задаваме въпроси и ще си споделяме опит и впечатления.
Ще получите и своя специален ваучер за 20% отстъпка от цената на който и да е курс в M3 College през следващите 3 месеца!
ВХОД СВОБОДЕН!