Какво предпочитате - да скочите от самолет без парашут или да седите до някой непознат на официална вечеря, пита Лари Кинг в книгата си "Как да водим разговор без значение с кого, кога и къде" (изд. "Жануа 98"). "Ако сте се спрели на първия отговор, не унивайте! Мнозина са като вас",пише световноизвестният телевизионен водещ от CNN. Срещу него в студиото на Larry King Live са заставали световни политици и прочути актьори, любими музиканти и обикновени хора. В безкрайния списък на неговите събеседници са Михаил Горбачов, Джордж Буш, Майкъл Джордан, Марлон Брандо. От позицията на човек, който вече 37 години си изкарва прехраната с говорене, Кинг е готов да даде важни практически съвети. Като този: "Воденето на разговор е като да играеш голф, да караш автомобил или да имаш магазин - колкото повече се занимаваш с него, толкова по-лесно ти става и толкова повече започва да ти харесва."
Покрай напътствията в книгата се промъкват лични истории и подробности за успехи и провали. Като историята за онзи първи път, когато Лари Кинг застава пред микрофона на 1 май 1957 г. в радио WAHR - минават цели десет минути, без да е в състояние да обели една дума. Тогава собственикът на радиото отворил вратата с ритник и му казал само това: "В нашия бизнес се говори!". И Лари Кинг се навежда към микрофона с думите: "Добро утро! Днес е първият ми ден в радиото. Откакто се помня, съм мечтал да работя в ефир. Цяла събота и неделя съм репетирал... Само че устата ми пресъхна. Притеснявам се."
Затова правилата за успешно водене на разговор Кинг формулира горе-долу в следния ред - бъдете честни, преодолейте срамежливостта си, гответе се предварително, гледайте човек в очите и не скръствайте ръце пред тялото. Разбира се, споделя, че през всичките тези години е имало различни моди за водене на разговор, прехвърчали са нищо незначещи фрази и дори прави класация на най-лошите си гости. Между другото сред тях са известната феминистка Анита Браянт, която говорела само за религия, и комикът Боб Хоуп, който отговарял на всеки въпрос с хумореска.
"Винаги помнете, че хората, с които разговаряте, вероятно ще се радват на разговора с вас само ако и на вас ви е приятно да говорите с тях независимо дали смятате, че сте им равен или не", пише Лари Кинг. Неговата книга обаче не е от онзи тип наръчници, които едва се дочитат до края. Защото покрай съветите и историите, личните примери и хумора излиза, че Лари Кинг е нахвърлял поне най-важните неща от автобиографията си.