Работата в компаниите през последните години непрекъснато се променя. Според последни проучвания служителите работят все повече, но постигат по-малко резултати. Причината – хората нямат достъп до достатъчно умни технологии, които да им помогнат да работят „по-умно“ и по-добре. Това пък струва повече на бизнеса, защото е свързано с по-големи разходи и разбира се със забавяне на работните процеси. Данните са на SAP “Value Creation In a Digital Economy”, представени наскоро във Виена.
Според проучването до 2020 г. 50% от работещите в световен мащаб ще бъдат от т.нар. millennials, познати още като Поколението Y (хора, родени между 1980 – 2000 г.) Какво означава това за бизнеса? Тези на пръв поглед деца скоро ще се превърнат в активно работещи хора със съвсем нови потребности. Младите хора са израснали в различна дигитална икономика, с IPad в ръка. Те комуникират предимно през социалните мрежи и бизнесът трябва да се съобрази с това.
За да се справи с новата реалност, съвременната компания трябва да се насочи към съществено трансформиране, понякога дори е нужно съществено да реорганизира бизнеса си, за да бъде максимално адаптивна и гъвкава.
Според доклада бизнесът трябва да е наясно, че развитието на технологиите овластява все повече потребителите, тъй като те разполагат с много повече информация.
Ето защо, спасението на компаниите се крие в новата креативност, закодирана в младото поколение. Именно това поколение ще помогне на бизнеса да прескочи бариерите, които компаниите си поставят заради опита, който имат.