Екстремен PR с Тодор Павлов: Новите продукти не бива да се промотират само онлайн, трябва и жив контакт

Интервю: Цветан Лукарски

12 март 2014 Рі.

Рубриката „Екстремен PR“ ще представя на читателите алтернативни и разчупени PR техники, използвани от родни любители на екстремни спортове и специалисти в адреналиновите изживявания.

 

Първият гост на нашата нова рубрика е Тодор Павлов. Тодор е ексклузивен дистрибутор на скачащи кокили за България. Той е един от основоположниците на най-новия екстремен спорт в България – скачане с кокили, също така е и главен изпълнителен директор на „Скачащи кокили – 7leagueboot Bulgaria“.

 

 В това интервю ще научите от първо лице как се въвежда изцяло нов продукт и как се грабва вниманието на активните спортуващи. 

 

1.    Кога са създадени скачащите кокили и от колко време налагате този продукт в България?

 

Скачащите кокили са създадени още през 50-те години на 20. век. През 2002 година се модифицират и модернизират. В България налагаме кокилите от 2010 година. 

 

2.    По какъв начин популяризирате този спорт, лесна ли е връзката с целевите публики?

 

Наблягаме на директния маркетинг. На пръв поглед таргет групата ни е от млади хора на възраст 15–35 г., но заради многото приложения на кокилите имаме и клиенти на 50 и дори над 50 години. Предпочитаме да популяризираме кокилите offline – чрез участия във всякакви мероприятия и организирани от нас събития.

Популяризацията не е лесна, продуктът е все още много нов за България и хората реално не са го възприели като средство за тренировка и забавление. Затова наблягаме на открита реклама – за да може всеки да „види и пипне“.

 

 3.    Какви PR техники препоръчвате при налагането на нещо толкова ново и алтернативно? Какви комуникационни канали използвате?

 

Предпочитаме директна реклама – директна връзка с клиенти. Когато един продукт е нов, няма как той да се промотира само в интернет. Потребителя не е склонен да купува нещо, което не знае как точно работи и дали ще му хареса.
Използваме и всички традиционни методи на комуникация – Facebook, всички печатни и телевизионни медии, собствения ни сайт, блогове...

  

4.  Чрез какви общественополезни каузи стимулирате таргет групата си?

 

Една от нашите ценности е да сме общественополезни. Организираме много безплатни мероприятия, стараем се да присъстваме на всички събития, които имат за цел да популяризират дадена кауза или да помогнат за разрешаване на някакъв обществен казус. 

 

5.    PR методите ви носят ли успеваемост и популярност?

 

Да, тепърва усещаме, че вече сме популярни и хората ни търсят. Вече към нас има интерес от много голям възрастов диапазон (7–50+), движим се бавно, но не отстъпваме позициите си. 

 

6.    Имате ли изградени партньорства с колеги от екстремния бранш, влияят ли контактите позитивно на репутацията ви?

 

Партнирали сме си с много организации. Като цяло нямаме официални партньорства, но сме създали доста силни отношения с много от организациите, практикуващи различни спортни активности, и винаги можем да разчитаме на тях, както и те на нас.
Неофициално имаме много силни партньорства. 

 

7.    Освен с продажба на кокили, популяризиране и провеждане на тренировки какви други дейности реализирате?

 

За тези четири години на българския пазар сме реализирали редица PR и рекламни кампании за едни от най-големите брандове у нас. За това време сме се специализирали в живия контакт с потребителя и сме изградили собствени атрактивни подходи за по-добра комуникация с публиките. На клиентите си предлагаме и екстремни шоу програми за още по-голямо въздействие върху съответната аудитория.

« Обратно