Период на провеждане:
19 октомври (събота) 10:00 ч. – 17:00 ч.
20 октомври (неделя) 10:00 ч. – 13:30 ч.
Лектор: проф. дфн Христо Кафтанджиев
Обучението има за цел да анализира в увлекателна, интерактивна и високо визуализирана форма спецификата на интегрираните маркетингови комуникации на основата на най-доброто от световния опит в това отношение.
Задачи на обучението:
- Да анализира основните маркетингови комуникации.
- Да анализира маркетинговите комуникативни константи, чрез които интегрираме различните маркетингови общувания.
- Да анализира основните интеграции на маркетинговите комуникации.
Обучението е предназначено основно за собственици на бизнес, маркетолози, бранд мениджъри, рекламисти, PR специалисти, както и за студентите от тези специалности.
Участниците ще научат ключовите елементи на различните маркетингови комуникации и начините, по които ги интегрираме. Обединените усилия на маркетинговите общувания генерират (много) по-високи приходи в сравнение с изолираните усилия на тези комуникации.
Програма на обучението:
1. Основните маркетингови комуникации
1.1. Рекламата – дефиниции, класификации, функции, преимущества и недостатъци
1.2. Пиар маркетинговите комуникации – дефиниции, класификации, функции, преимущества и недостатъци
1.3. Комуникациите на стимулиране на продажбите – дефиниции, класификации, функции, преимущества и недостатъци
1.4. Комуникациите на директния маркетинг – дефиниции, класификации, функции, преимущества и недостатъци
1.5. Мърчъндайзинговите комуникации – дефиниции, класификации, функции
1.6. Дизайнът на продуктите като маркетингова комуникация – дефиниции, класификации, функции
1.7. Корпоративна архитектура – дефиниции, класификации, функции
2. Маркетинговите комуникативни константи като интегриращ инструмент
2.1. Маркетинговите комуникативни константи на формално ниво – търговски марки, корпоративни цветове, различни знакови системи, дизайн на продуктите и тяхната роля в интеграцията на маркетинговите комуникации
2.2. Маркетинговите комуникативни константи на съдържателно ниво – рекламните апели и тяхната роля в интеграцията на маркетинговите комуникации
3. Интеграциите на маркетинговите комуникации
3.1. Рекламните кампании като начин на интеграция
3.2. Основните начини за интеграция на маркетинговите комуникации
3.3. Дигиталните интегрирани маркетингови комуникации
Информация за лектора:
Христо Кафтанджиев e доктор на филологическите науки, професор в Катедра „Връзки с обществеността” на Факултета по журналистика, Софийски университет, в Томския държавен университет, Русия, и в киевския университет „Борис Гринченко”.
Преподава обща теория на рекламата; интернет маркетингови комуникации; дизайн, креативни аспекти на рекламата; реклама и визуална комуникация; интеркултурна комуникация и реклама; семиотика и реклама; рекламни кампании; търговски марки; мърчъндайзингови маркетингови комуникации; интегрирани маркетингови комуникации и други.
Специализирал е в Холандия, Обединеното кралство, Ирландия и Русия. Живял е и е преподавал 3 години семиотика и реклама във Финландия.
Чел е лекции по реклама и маркетингови комуникации в Швеция, Германия, Щатите, Холандия, Швейцария, Австрия, Словения, Хърватия, Босна и Херцеговина, Черна гора, Сърбия, Чехия, Гърция, Латвия, Литва, Естония, Италия, Армения, Италия, Белгия, Китай, Македония, Обединеното кралство.
Бил е лектор на 3 световни конгреса на IAA (International Advertising Association) – в Мексико, Египет и Ливан. Чел е лекции и на два световни конгреса по семиотика – в Мексико и в Германия. Всичките му курсове и семинари са визуализирани във висока степен, динамични са и са с най-доброто от световната рекламна практика.
Автор е на много научни статии по реклама и семиотика. Публикувал е 8 книги, които имат по няколко тиража в България. Шест от книгите му – „Текстовете на печатната реклама“, „Хармония в рекламната комуникация“, Absolut Semiotics и „Образът на жените в рекламата“, „Сексът и насилието в рекламата“ и „Герои и красавици в рекламата“, са издадени и в Русия.
Кафтанджиев е бил член на журито на Нюйоркския рекламен фестивал (The New York Festivals). Почетен професор е и на Руско-американската академия по авторизирано образование. Сега е член на журито на Superbrands, България, и на Digital Communication Awards, Германия.